RCKiK Racibórz
Nie czekaj i zadzwoń!
32 415 20 88
Napisz do nas e-mail:
sekretariat@rckik.pl

Opaski dla ozdrowieńców

13:01 08.02.2021

Ozdrowieńcy, którzy oddają osocze dla chorych na COVID-19 w naszym Centrum otrzymują zieloną opaskę na nadgarstek. To forma specjalnego podziękowania za to, że w zmienionej przez pandemię rzeczywistości potrafią dostrzec potrzeby innych i pomagają ratować życie.

 Opaski przekazujemy w ramach społecznego projektu stop2covid – inicjatywy przedsiębiorców, którzy chcą aktywnie wspierać walkę z pandemią. Projekt skierowany jest do wszystkich organizacji promujących zdrowie i bezpieczeństwo w relacjach międzyludzkich. Jego głównym założeniem jest propagowanie dystansu społecznego oraz pozostałych metod walki z pandemią.

Każda zielona opaska to także realna pomoc w postaci przekazania środków ochrony osobistej tym, którzy codziennie ratują życie i zdrowie innych. Za każdą ufundowaną opaskę inicjatorzy projektu przekazują maseczkę ochronną wybranemu szpitalowi, hospicjom lub domowi opieki społecznej.

Dziękujemy wszystkim Dawcom osocza za ich odpowiedzialną i solidarną postawę, tak potrzebną w dzisiejszych czasach. Jesteśmy z Was dumni.

 

Zielona opaska oznacza:

  • jestem dawcą osocza
  • pomagam innym wrócić do zdrowia
  • przestrzegam zasad bezpieczeństwa
  • dbam o bezpieczeństwo innych
  • aktywnie wspieram walkę z pandemią

 

Szczególne podziękowania kierujemy do Fundacji Lewiatan i firmy Albusdent - Sponsorów pierwszych 50 zielonych opasek przekazanych Dawcom w naszym Centrum.