dla krwiodawców
 « aktualności


Kolejarze po raz kolejny oddadzą krew!
  data dodania:06-11-2014

22-26 listopada w całej Polsce obchodzone są Dni Honorowego Krwiodawstwa. Podobnie jak w poprzednich latach, również w tym roku kolejarze biorą udział w tym wydarzenia.
Od 3 do 28 listopada w ramach obchodów Dnia Kolejarza trwa czwarta edycja akcji pod nazwą „Kolejarze-Potrzebującym”. Tegoroczna akcja jest organizowana pod Honorowym Patronatem Pana Zbigniewa Klepackiego – Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Podczas zeszłorocznej akcji kolejarze z całej Polski oddali ponad 100 litrów krwi. To już kolejna akcja organizowana wspólnie przez Grupę PKP, Przewozy Regionalne sp. z o.o., oraz Kolejarską Służbą Krwi. W tym roku krew będzie można oddać w 20 lokalizacjach na terenie całej Polski.
Podczas 51 lat działalności Krajowej Rady Kolejarskich Klubów Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża kolejarze oddali przeszło 614 000 litrów krwi, co stanowi równowartość 12 kolejowych cystern. Krew jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Podawana jest w stanach zagrożenia życia. Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie było banków krwi. Dotychczasowe działaniakolejarzy – krwiodawców uratowały życie i zdrowie niezliczonej liczbie osób.

Organizując akcję „Kolejarze-Potrzebującym” pragniemy pomóc wszystkim tym, których życie i zdrowie jest zagrożone, dlatego też zachęcamy wszystkich kolejarzy, sympatyków transportu kolejowego do Honorowego Oddawania Krwi.

Zapraszamy do odwiedzenia Naszej strony internetowej: www.kolejarze-krwiodawcy.pl

Kontakt dla mediów:
Łukasz Derylak
Przewodniczący
[email protected]
Krajowa Rada Kolejarskich Klubów HDK PCK
tel. 607-360-960

Pobierz załącznik: Kolejarze2014_1
Pobierz załącznik: Kolejarze 2014_2